Edway
According to the resolution of the Cabinet of Ministers № 800 Taking into account the professional standards of teaching

Навчальний курс "Штучний інтелект в НУШ: розвиваємо критичне та системне мислення, творчість, ініціативність"

Навчальний курс "Штучний інтелект в НУШ: розвиваємо критичне та системне мислення, творчість, ініціативність" для вчителів спрямований на підготовку педагогічних працівників до ефективного викладання штучного інтелекту (ШІ) у рамках Нової української школи (НУШ). Цей курс допоможе вчителям не тільки оволодіти знаннями про ШІ, але й навчити їх методикам навчання та створення заходів, які сприяють розвитку критичного та системного мислення, творчості та ініціативності учнів.

Developers / Program Developments:

Школа інформаційно-комунікативних технологій (тьютор Валентина Кодола)

Person (s) executing the program:

Main train directions:

 • використання інформаційно-комунікативних та цифрових технологій в освітньому процесі, включаючи електронне навчання, інформаційну та кібернетичну безпеку
 • розвиток професійних компетентностей (знання навчального предмета, фахових методик, технологій)

Qualification form:

 • онлайн-навчання

Qualification types:

 • практико-орієнтований мультимедійний курс (навчання за програмами підвищення кваліфікації)

Target audiences:

 • Викладач
 • Вчитель
 • Директор
 • Заступник директора
 • Методист

List of common competencies:

 • Інноваційна компетентність
 • Інформаційно-комунікаційна компетентність

Common competencies of teachers according to the professional standard:

 • ЗК.04. Здатність до прийняття ефективних рішень у професійній діяльності та відповідального ставлення до обов’язків, мотивування людей до досягнення спільної мети (лідерська компетентність)

List of professional competencies:

 • Дошкільна освіта
 • Громадянська освіта
 • Зарубіжна література
 • Історія
 • Математика
 • Початкова школа
 • Українська література
 • Українська мова

Professional competencies of teachers according to the professional standard:

 • А2. Предметно-методична компетентність
 • А2.4. Здатність добирати і використовувати сучасні та ефективні методики і технології навчання, виховання і розвитку учнів

Напрями курсу: ІКТ, Робота закладу освіти, Практичні прийоми

Набуті компетентності після проходження курсу: інформаційно-комунікативна, громадянські та соціальні, управлінська

Крім вищезгаданих навчальних відео, ви отримаєте доступ до презентації, практичних кейсів, зразків робіт.

Ціна курсу: 500 грн. Після проходження курсу та виконання тестів можна отримати Сертифікат із зазначеними годинами (30 годин/або 1 кредит ЄКТС)

Щоб пройти реєстрацію та отримати інформацію щодо оплати, перейдіть за посиланням: Перейти за покликанням

Учасники курсу будуть вивчати основні поняття та технології, пов'язані зі штучним інтелектом, такі як машинне навчання, нейронні мережі, обробка природної мови та комп'ютерне бачення. Вони також ознайомляться з етичними аспектами використання ШІ та збалансованим підходом до його впровадження в навчальний процес.

Крім того, курс передбачає вивчення методик та педагогічних прийомів, спрямованих на стимулювання критичного та системного мислення учнів. Вчителі отримають практичні інструменти для проведення проектних робіт, дослідницьких завдань та творчих проектів, які сприятимуть розвитку творчих здібностей та ініціативності учнів.

Курс також включає в себе вивчення методів оцінювання компетенцій, пов'язаних з ШІ, та способів забезпечення індивідуального підходу до учнів з різними рівнями здібностей.

 

Перегляд відео уроків:

 

1.Потенціал штучного інтелекту в освіті (загальна характеристика) (37 хв)

2.Chat GPT - інструмент штучного інтелекту з обробкою мови. (1 год 17 хв)

3.Curipod — програмне забезпечення для навчальних інтерактивних презентацій. (1 год 7 хв)

4.lexica.art та D-ID - створюємо зображення та "оживляємо" їх. (40 хв)

5. Lumen5 - створюємо відео з допомогою ШІ. (54 хв)

6.Генеруємо зрбраження в Night cafe, Toonme, DALL·E (44 хв)

7.Bored humans - збірник ресурсів зі штучним інтелектом (26 хв)

8.Veed.io - веб-редактор відео зі штучним інтелектом (51 хв)

10. Урок вебінар "Ресурси штучного інтелекту в освіті" (53 хв)

11. Штучний інтелект в Canva та її інтеграція з іншими ресурсами з ШІ

 

Практична частина:

Представлення інструментів та ресурсів для використання штучного інтелекту в навчанні:

Для створення проєктів у вигляді відео презентацій та відео

Для «оживлення» персон, героїв творів, історичних діячів

Для створення конспектів уроків у вигляді презентацій з можливістю вантажити власні презентації.

Для розвитку творчих здібностей у малюванні.

Вчителі, які успішно пройшли цей навчальний курс, будуть готові ефективно впроваджувати в свою практику викладання концепції штучного інтелекту в рамках Нової української школи. Вони зможуть:

1.Планувати та структурувати уроки з штучного інтелекту, використовуючи сучасні методи та прийоми навчання. Вчителі отримають ідеї та практичні рекомендації щодо побудови уроків з використанням активного навчання, розв'язання проблемних завдань та колективної роботи.

2.Застосовувати інноваційні технології та інструменти для вивчення штучного інтелекту. Вчителі будуть знати, як використовувати віртуальні лабораторії, симуляції, програмування та інші ресурси для практичного застосування знань про ШІ.

3.Розвивати критичне та системне мислення учнів. Вчителі отримають методики та прийоми, які допоможуть розвивати у учнів навички аналізу, оцінки та синтезу інформації, а також здатність розуміти ШІ з етичної та соціальної перспективи.

4.Сприяти розвитку творчих здібностей та ініціативності учнів. Вчителі будуть вміти організовувати проектну діяльність, дослідницькі роботи та творчі проекти, які стимулюють учнів до самостійного мислення, ініціативи та творчості. 

5.Оцінювати компетенції учнів у сфері штучного інтелекту. Вчителі будуть знати методи та критерії оцінювання, які дозволять об'єктивно оцінювати набуті учнями знання та навички у сфері штучного інтелекту. Вони зможуть оцінювати як процеси, так і результати навчання, використовуючи різноманітні форми оцінювання, такі як практичні завдання, проекти, тестування тощо.

6.Підтримувати індивідуальний підхід до учнів з різними рівнями здібностей. Вчителі отримають інструменти та стратегії для адаптації навчального процесу до потреб кожного учня. Вони зможуть надавати диференційовану підтримку та завдання, щоб кожен учень міг розвивати свій потенціал у контексті штучного інтелекту.

7.Забезпечувати етичне використання штучного інтелекту. Вчителі будуть розуміти етичні аспекти, пов'язані з використанням ШІ, і зможуть передавати ці знання своїм учням. Вони зможуть обговорювати та аналізувати етичні питання, пов'язані з приватністю, безпекою, роботою з даними тощо.

 

Навчальний курс "Штучний інтелект в НУШ: розвиваємо критичне та системне мислення, творчість, ініціативність" для вчителів є цінним ресурсом, який допоможе педагогам впроваджувати сучасні підходи до викладання штучного інтелекту та розвивати ключові навички учнів. Цей курс стимулює творчий підхід до навчання та сприяє підготовці молодого покоління до викликів майбутнього, пов'язаних зі штучним інтелектом. 

Алгоритм роботи з курсом:
 

1. Реєстрація та оплата курсу.
2. Створення мною для користувачів курсу безкоштовного облікового запису в Office 365. Отримання доступу до курсу на платформі SharePoint
3. Робота з відео на платформі SharePoint. (необмежений час та можливість завантаження навчальних відео у власний гаджет, що дозволяє роботу офлайн та безконечне використання навчальних відео)
4. Виконання тестового завдання та демонстрація власної роботи в будь-якому ресурсі курсу.
В цілому за роботу в курсі ви можете отримати 42 бали (тест - 12 балів, ваша власна робота в ресурсі - 30 балів). Для успішного завершення та отримання сертифікату достатньо набрати 70% від загальної кількості балів (або 29 балів). Виконати тести можна на платформі Microsoft Forms , а оцінки переглянути можна в журналі на платформі Excel.
5. Отримання сертифікату про проходження курсу з вказаними, відповідно до курсу, годинами.
6. Дотримання академічної доброчесності: матеріали курсу назначені вам і тільки вам.
7. Бажано залишити коментар до курсу в кінці його проходження.

 

Крім того, що Ви реєструєтесь на даній платформі, зареєструйтесь у формі, яку я проглядаю частіше. Так у Вас буде більше гарантії отримати від мене фідбек, якщо Вас дійсно цікавить вебінар/курс 

Посилання на реєстрацію

Перейти за покликанням

Після цього оплатіть вартість курсу в розмірі 600 грн на карту Приват Банку 5168742731130229 або Моно Банку  4035200041090728 і відпишіть на дану пошту (uthitel@gmail.com) . Потім Ви отримаєте доступ до курсу та сертифікат про проходження курсу.