Edway
According to the resolution of the Cabinet of Ministers № 800 Taking into account the professional standards of teaching

Онлайн-інтенсив для вчительок і вчителів образотворчого мистецтва початкової та базової школи

Представлення та популяризація інноваційних методик викладання візуального мистецтва, які дозволять отримати теоретичні та практичні навички для урізноманітнення процесу викладання.

Онлайн-інтенсив для вчительок і вчителів образотворчого мистецтва початкової та базової школи

Developers / Program Developments:

PinchukArtCentre (БО Благодійний Фонд Віктора Пінчука «Сучасне мистецтво в Україні»), Фонд розвитку та підтримки молодого мистецтва України Слави Фролової, ГО «ЕдКемп Україна»

Main train directions:

  • емоційно-етична компетентність
  • інклюзивна компетентність, створення безпечного та інклюзивного освітнього середовища, особливості (специфіка) інклюзивного навчання, забезпечення додаткової підтримки в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами
  • розвиток професійних компетентностей (знання навчального предмета, фахових методик, технологій)

Qualification form:

  • онлайн-навчання

Qualification types:

  • практико-орієнтований курс (навчання за програмами підвищення кваліфікації)

Target audiences:

  • Other: Вчителі і вчительки образотворчого мистецтва початкової та середньої школи

List of common competencies:

  • Емоційно-етична компетентність
  • Забезпечення додаткової підтримки в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами
  • Здоров’язбережувальна компетентність
  • Інклюзивна компетентність, створення безпечного та інклюзивного освітнього середовища, особливості (специфіка) інклюзивного навчання
  • Культурна компетентність
  • Навчання впродовж життя
  • Професійні компетентності галузевого спрямування

Common competencies of teachers according to the professional standard:

  • ЗК.02. Здатність до міжособистісної взаємодії, роботи в команді, спілкування з представниками інших професійних груп різного рівня (соціальна компетентність)
  • ЗК.03. Здатність виявляти повагу та цінувати українську національну культуру, багатоманітність і мультикультурність у суспільстві; здатність до вираження національної культурної ідентичності, творчого самовираження (культурна компетентність)
  • ЗК.05. Здатність до генерування нових ідей, виявлення та розв’язання проблем, ініціативності та підприємливості (підприємницька компетентність)

List of professional competencies:

  • Мистецтво (образотворче)

Professional competencies of teachers according to the professional standard:

  • А2.4. Здатність добирати і використовувати сучасні та ефективні методики і технології навчання, виховання і розвитку учнів
  • А2.7. Здатність формувати ціннісні ставлення в учнів
  • Б1.2. Здатність використовувати стратегії роботи з учнями, які сприяють розвитку їхньої позитивної самооцінки, я-ідентичності
  • Б2.1. Здатність усвідомлювати особисті відчуття, почуття та емоції, потреби, керувати власними емоційними станами
  • В1.2. Здатність до педагогічної підтримки осіб з особливими освітніми потребами
  • В1.3. Здатність забезпечувати в освітньому середовищі сприятливі умови для кожного учня, залежно від його індивідуальних потреб, можливостей, здібностей та інтересів
  • В2.1. Здатність організовувати безпечне освітнє середовище, використовувати здоров’язбережувальні технології під час освітнього процесу

Понеділок, 2 грудня 2024

Лекція Катерини Окремової «Стратегії візуального мислення» 

Лекція буде присвячена такій методиці фасилітації дискусії навколо творів мистецтва як стратегії візуального мислення. На лекції учасниці та учасники з'ясують, що таке «візуальне мислення» та «візуальна грамотність» і чому важливо їх розвивати. Як вчителю мистецтва допомогти учням не лише дивитись на арт-об'єкти, але й бачити, робити певні висновки, спираючись на те, що вони помітили, довіряти власним відчуттям. Учасники та учасниці матимуть можливість дізнатися про особливості методики на прикладі ігор та творчих завдань з урахуванням вікових особливостей дітей. 

Катерина Окремова – культурологиня, музейна едукаторка, арт-терапевтка, авторка творчих освітніх проектів для дітей та дорослих.

 

Лекція Слави Фролової «Навіщо викладати дітям мистецтво?»

Під час лекції учасники дізнаються, в чому полягає цінність культурної і художньої освіти, чому педагогу важливо про це пам'ятати та яким чином можна компенсувати дефіцит цієї освіти в нашій країні на рівні спілкування вчитель-дитина-батьки.

Слава Фролова – засновниця Фонду розвитку та підтримки молодого мистецтва України, авторка культурно-соціального проекту «Арт-Пікнік», культурної програми «WallFall». 

 

Вівторок 3 грудня 2024

Лекція Даши Подольцевої «Мистецтво дизайну»

Під час лекції поговоримо про цікаві аспекти, на які можна звернути увагу дітей та підлітків, аби тема дизайну стала для них більш близькою та зрозумілою. Учасники та учасниці дізнаються про ключові моменти дизайну, про відмінність та спорідненість дизайну та мистецтва, а також леткорка запропонує практичні вправи, які можна запропонувати учням та ученицям.  

Даша Подольцева — українська графічна дизайнерка, художниця. Отримала золоту медаль 28-ї Міжнародної Бієнале плаката у Варшаві за роботу "Урожай". Членкиня журі «4-й Блок» –  міжнародна трієнале екоплаката  

 

Лекція Ольги Шишлової «Інструментарій роботи з дітьми з ментальною інвалідністю»

Під час лекції поговоримо про особливості навчання та творчість дітей з інвалідністю та методики роботи з дітьми з інвалідністю в рамках курсу образотворчого мистецтва. Учасники та учасниці дізнаються, як краще взаємодіяти з батьками, однокласниками та з самою дитиною з інвалідністю. 

Ольга Шишлова — психологиня, арттерапевтка, членкиня правління БФ “Асоціація батьків дітей з аутизмом”, авторка та ведуча освітніх програм для дітей та підлітків з інвалідністю в PinchukArtCentre. У 2020 році проводила уроки з курсу мистецтво для початкової школи в рамках Всеукраїнської школи онлайн. 

 

Середа, 4 грудня 2024

Лекція  Ксенії Малих «Мистецтво як спосіб мислення»

Лекторка познайомить учасників та учаниць з основами сучасного мистецтва та розповість про методи викладання, які базуються на розвитку критичного, аналітичного та образного мислення.   

Ксенія Малих – кураторка, дослідниця сучасного мистецтва, керівниця «Дослідницької платформи» PinchukArtCentre, викладачка курсу про сучасне мистецтво у школі "Майбутні”.

 

Лекція Маріанни Джеладзе «Як попередити та протидіяти вигоранню?»

На зустрічі лекторка розгляне тему вигорання, розкриваючи його ознаки, причини та вплив на педагога та розповість про стратегії попередження та подолання емоційне вигорання. Викладачі отримають практичні поради щодо впровадження технік відновлення енергії, а також дізнаються про ефективні методи подолання стресу, які допоможуть зберегти емоційну стійкість.

Маріанна Джеладзе – практикуюча психологиня, психологиня ПЗО КМДШ.

 

Четвер5 грудня 2024

Лекція Наталії Лісової «Лендарт – мистецтво творчої взаємодії з довкіллям» 

Вчителі розглянуть історію лендарту як мистецького напрямку, його розвиток в Україні та світі, а також приклади відомих міжнародних проєктів. Лекторка також поділиться досвідом використання лендарту в освітніх програмах та проєктах, спрямованих на розвиток уважного ставлення до довкілля та творчого підходу до взаємодії з природою.

Наталія Лісова — художниця, мистецтвознавиця, дослідниця українського лендарту, аспірантка Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.


Лекція Сергія Мельниченка «Сучасна концептуальна і арт фотографія в Україні і світі» 

Під час лекції викладачі дізнаються про сучасні тенденції у фотомистецтві, а також розглянуть прийоми, що використовуються в концептуальній та арт фотографії. Лектор поділиться своїм досвідом викладання та практичною діяльністю, розкриваючи основні виклики, з якими стикаються фотографи, і як проектне мислення допомагає у створенні освітніх проєктів. 

Сергій Мельниченко — фотограф, викладач, засновник школи концептуальної та арт фотографії «MYPH». Учасник близько 200 персональних та групових виставок, ярмарок та фестивалів. Організатор та куратор більше 30 проєктів та виставок з роботами студентів школи «MYPH» по всьому світу. 

 

П’ятниця, 6 грудня 2024

Лекція Лори Літковської «Вільна гра як спосіб здобуття і проживання життєвого досвіду»

Під час лекції мова піде про використання ігрових елементів на уроках мистецтва. Лекторка розгляне навчальний процес як простір здобуття життєвого досвіду та запропонує ідеї інтеграції ігорових активностей на заняттях. 

Лора Літковська — артедукаторка, татуерка, художниця, тяжіє до інтуїтивно-експресивного мистецтва і наївної творчості як способу самопізнання та проявлення. 

 

Лекція Маріанна Джеладзе «Пропедевтика неприємної комунікації з учнями» 

Під час зустрічі ви дізнаєтесь характеристики конфлікту та варіанти поведінки при неприємних діалогах. Лекторка надасть інструкцію ведення конфлікту та розповість, як залишатися в діалозі, коли злі, налякані, скривджені, а також як говорити переконливо, але на руйнуюче. 

Маріанна Джеладзе – практикуюча психологиня, психологиня ПЗО КМДШ, мама.

 

Субота, 21 вересня 2024

Фінальна зустріч-рефлексія з Ольгою Шишловою та Славою Фроловою  

 

Обмін досвідом, співставлення очікувань, цілей та результатів.

Учасники й учасниці програми опанують теоретичні та практичні навички для урізноманітнення процесу викладання образотворчого мистецтва, познайомляться з авторами новітніх освітніх методик, прослухають лекції провідних арттерапевтів та викладачів мистецтва, отримають підтримку психологів, а також матимуть можливість долучитись до онлайн-обговорень з лекторами інтенсиву.

 

Дата, часТема і змістФорма роботиКількість годин

Понеділок

 

2 грудня  2024

 

11:00

Лекція Катерини Окремової «Стратегії візуального мислення» 

 

Лекція буде присвячена такій методиці фасилітації дискусії навколо творів мистецтва як стратегії візуального мислення. На лекції учасниці та учасники з'ясують, що таке «візуальне мислення» та «візуальна грамотність» і чому важливо їх розвивати. Як вчителю мистецтва допомогти учням не лише дивитись на арт-об'єкти, але й бачити, робити певні висновки, спираючись на те, що вони помітили, довіряти власним відчуттям. Учасники та учасниці матимуть можливість дізнатися про особливості методики на прикладі ігор та творчих завдань з урахуванням вікових особливостей дітей. 

 

Про лекторку: 

Катерина Окремова – культурологиня, музейна едукаторка, арт-терапевтка, авторка творчих освітніх проектів для дітей та дорослих.

Відео-лекція

 

1 година

Понеділок

 

2 грудня  2024 

 

17:00

Лекція Слави Фролової «Навіщо викладати дітям мистецтво?»

Під час лекції учасниці та учасники дізнаються, в чому полягає цінність культурної і художньої освіти, чому педаго гу важливо про це пам'ятати та яким чином можна компенсувати дефіцит цієї освіти в на рівні спілкування вчитель-дитина-батьки.

 

Про лекторку: 

Слава Фролова – засновниця Фонду розвитку та підтримки молодого мистецтва України, авторка культурно-соціального проєкту “Арт-Пікнік”, культурної програми “WallFall”. 

Вебінар та сесія запитань-відповідей 

(Zoom)

2 год

 

Вівторок

 

3 грудня 2024

 

11:00

Лекція Даши Подольцевої «Мистецтво дизайну»

 

Під час лекції поговоримо про цікаві аспекти, на які можна звернути увагу дітей та підлітків, аби тема дизайну стала для них більш близькою та зрозумілою. Учасники та учасниці дізнаються про ключові моменти дизайну, про відмінність та спорідненість дизайну та мистецтва, а також леткорка запропонує практичні вправи, які можна запропонувати учням та ученицям.   

 

Про лекторку: 

Даша Подольцева  — українська графічна дизайнерка, художниця. Отримала золоту медаль 28-ї Міжнародної Бієнале плаката у Варшаві за роботу "Урожай". Членкиня журі «4-й Блок» –  міжнародна трієнале екоплаката 

Відео-лекція

 

2 години

Вівторок

 

3 грудня 2024 

 

17:00

Лекція Ольги Шишлової «Інструментарій роботи з дітьми з ментальною інвалідністю»

 

Під час лекції поговоримо про особливості навчання та творчість дітей з інвалідністю та методики роботи з дітьми з інвалідністю в рамках курсу образотворчого мистецтва. Учасники та учасниці дізнаються, як краще взаємодіяти з батьками, однокласниками та з самою дитиною з інвалідністю. 

Про лекторку: 

Ольга Шишлова — психологиня, арттерапевтка, членкиня правління БФ “Асоціація батьків дітей з аутизмом”, авторка та ведуча освітніх програм для дітей та підлітків з інвалідністю в PinchukArtCentre. У 2020 році проводила уроки з курсу мистецтво для початкової школи в рамках Всеукраїнської школи онлайн. 

Вебінар та сесія запитань-відповідей

(Zoom)

2 год

 

Середа 

 

4 грудня 

2024

 

11:00

Лекція  Ксенії Малих «Мистецтво як спосіб мислення»

 

Лекторка познайомить учасників та учаниць з основами сучасного мистецтва та розповість про методи викладання, які базуються на розвитку критичного, аналітичного та образного мислення.   

 

Про лекторку:

Ксенія Малих – кураторка, дослідниця сучасного мистецтва, керівниця «Дослідницької платформи» PinchukArtCentre, викладачка курсу про сучасне мистецтво у школі “Майбутні”.

Відео-лекція

 

1 год 

Середа 

 

4 грудня 

2024

 

17:00

Лекція Маріанни Джеладзе «Як попередити та протидіяти вигоранню?» 

 

На зустрічі лекторка розгляне тему вигорання, розкриваючи його ознаки, причини та вплив на педагога та розповість про стратегії попередження та подолання емоційне вигорання. Викладачі отримають практичні поради щодо впровадження технік відновлення ресурсу, а також дізнаються про ефективні методи подолання стресу, які допоможуть зберегти емоційну стійкість.

 

Про лекторку: 

Маріанна Джеладзе – практикуюча психологиня, психологиня ПЗО КМДШ.

Вебінар та сесія запитань-відповідей 

(Zoom)

1,5 год

 

Четвер

5 грудня 

11:00

Лекція Наталії Лісової «Лендарт – мистецтво творчої взаємодії з довкіллям» 

Вчителі розглянуть історію лендарту як мистецького напрямку, його розвиток в Україні та світі, а також приклади відомих міжнародних проєктів. Лекторка також поділиться досвідом використання лендарту в освітніх програмах та проєктах, спрямованих на розвиток уважного ставлення до довкілля та творчого підходу до взаємодії з природою.

Про лекторку:

Наталія Лісова — художниця, мистецтвознавиця, дослідниця українського лендарту, аспірантка Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.

Відео-лекція

 

1 год 

Четвер

 

5 грудня 

17:00

Лекція Сергія Мельниченка «Сучасна концептуальна і арт фотографія в Україні і світі» 

 

Під час лекції викладачі дізнаються про сучасні тенденції у фотомистецтві, а також розглянуть прийоми, що використовуються в концептуальній та арт фотографії. Лектор поділиться своїм досвідом викладання та практичною діяльністю, розкриваючи основні виклики, з якими стикаються фотографи, і як проектне мислення допомагає у створенні освітніх проєктів. 

 

Про лектора: 

Сергій Мельниченко — фотограф, викладач, засновник школи концептуальної та арт фотографії «MYPH». Учасник близько 200 персональних та групових виставок, ярмарок та фестивалів. Організатор та куратор більше 30 проєктів та виставок з роботами студентів школи «MYPH» по всьому світу.

Вебінар та сесія запитань-відповідей 

(Zoom)

2 год

 

П’ятниця 

6 грудня 

11:00

Лекція Лори Літковської «Вільна гра як спосіб здобуття і проживання життєвого досвіду»

Під час лекції мова піде про використання ігрових елементів на уроках мистецтва. Лекторка розгляне навчальний процес як простір здобуття життєвого досвіду та запропонує ідеї інтеграції ігорових активностей на заняттях. 

 

Про лекторку: 

Лора Літковська — артедукаторка, татуерка, художниця, тяжіє до інтуїтивно-експресивного мистецтва і наївної творчості як способу самопізнання та проявлення.

Відео-лекція

 

1 год. 

П’ятниця 

6 грудня 

 

17:00

Лекція Маріанна Джеладзе «Пропедевтика неприємної комунікації з учнями» 

 

Під час зустрічі учасники дізнаються характеристики конфлікту та варіанти поведінки при неприємних діалогах. Лекторка надасть інструкцію ведення конфлікту та розповість, як залишатися в діалозі, коли злі, налякані, скривджені, а також як говорити переконливо, але на руйнуюче. 

 

Про лекторку: 

Маріанна Джеладзе – практикуюча психологиня, психологиня ПЗО КМДШ, мама.

Вебінар та сесія запитань-відповідей 

(Zoom)

2 год

 

Субота 

 

7 грудня 2024

 

11:00

Фінальна зустріч-рефлексія з Ольгою Шишловою та Славою Фроловою 

 

Обмін досвідом, співставлення очікувань, цілей та результатів.

Вебінар (Zoom)

1,5 год