FPV-пілотування дроном. Симулятор VelociDrone
Підвищення кваліфікації педагогічних працівників, удосконалення їхніх професійних компетентностей, актуалізація й поглиблення знань та вмінь, розвиток творчого мислення, формування сучасних підходів до професійної діяльності; орієнтація на глибокий аналіз і узагальнення практики; опанування та впровадження в освітній процес новітніх досягнень науки й технологій, перспективного педагогічного досвіду; використання сучасних технічних засобів навчання.
Subject of advanced training:
ЦЕНТР РОЗВИТКУ ДІТЕЙ ТА БАТЬКІВ "РОЗУМНИКИ"Developers / Program Developments:
Даниліна Тетяна Володимирівна, викладач (методи навчання), ТОВ "ЦЕНТР РОЗВИТКУ ДІТЕЙ ТА БАТЬКІВ "РОЗУМНИКИ"Main train directions:
- використання інформаційно-комунікативних та цифрових технологій в освітньому процесі, включаючи електронне навчання, інформаційну та кібернетичну безпеку
- розвиток професійних компетентностей (знання навчального предмета, фахових методик, технологій)
- цифрова компетентність
Qualification form:
- дистанційна
Qualification types:
- курси (навчання за програмами підвищення кваліфікації)
Target audiences:
- Викладач
- Вчитель
- Інструктор
List of common competencies:
- Інноваційна компетентність
- Інформаційно-комунікаційна компетентність
- Компетентності у галузі техніки і технологій
- Навчання впродовж життя
- Цифрова компетентність, інформаційно-комунікативні та цифрові технології в освітньому процесі, включаючи електронне навчання, інформаційну та кібернетичну безпеку
List of professional competencies:
- Other: Інше
Модуль І. Обладнання та програмне забезпечення для навчання з FPV-пілотування.
Тема 1. FPV-пілотування дроном. Вступ.
Зміст навчання. Вивчення теоретичних основ, термінологія. Варіанти класифікації та різновиди БпЛА.
Тема 2. Обладнання та програмне забезпечення для навчання з FPV-пілотування.
Зміст навчання. Склад обладнання для навчання з FPV-пілотування та його призначення. Огляд набору обладнання для навчання з FPV-пілотування від ТМ Impression. Програмне забезпечення для навчання з FPV-пілотування на прикладі програми-симулятора польотів VelociDrone: варіанти активації доступу, встановлення програми, обмеження щодо використання програми та можливість працювати на різних комп’ютерних пристроях.
Тема 3. Контролер (пульт) для FPV-пілотування.
Зміст навчання. Призначення контролера. Стіки керування – Throttle, Yaw, Pitch і Roll: призначення, особливості роботи. Види перемикачів на контролері. Режими польоту: Angle, Horizon та Acro. Рекомендації щодо правил роботи із контролером.
Модуль ІІ. FPV-пілотування за допомогою програми-симулятора польотів VelociDrone.
Тема 1. Програма-симулятор польотів VelociDrone: початкові налаштування.
Зміст навчання. Можливість встановлення додаткової програми для налаштування контролера - конфігуратор Betaflight. Симулятор польотів на прикладі програми VelociDrone. Під’єднання контролера LiteRadio від ТМ Impression. VelociDrone: меню «Основні налаштування», «Параметри екрану», «Налаштування дрону». Налаштування контролера у VelociDrone: призначення стіків, каналів, калібрування, реверс стіків. Вибір дрона та його редагування. Вибір треків (вправ) для польотів.
Тема 2. FPV-пілотування за допомогою програми-симулятора польотів VelociDrone.
Зміст навчання. Вправи для відпрацювання базових навичок. Інтерфейс вікна треку. FPV-пілотування за допомогою програми-симулятора польотів VelociDrone: від початкових вправ до трюків та участі в колективних гонках.
Тема 3. Програма-симулятор польотів VelociDrone: просунуті налаштування.
Зміст навчання. Можливості налаштувань в програмі VelociDrone: PID та Rate, параметри режимів польоту, налаштування маси дрона, тяги, повітряного зчеплення та опору повітря тощо. Додавання власних треків.
Модуль ІІІ. FPV-пілотування дроном.
Тема 1. FPV-пілотування дроном.
Зміст навчання. Техніка безпеки під час польотів. FPV-окуляри. Вибір частоти радіозв’язку. З’єднання дрона з контролером. FPV- пілотування.
Модуль ІV. Особливості експлуатації обладнання для FPV-пілотування.
Тема 1. Особливості експлуатації обладнання для FPV-пілотування від ТМ Impression.
Зміст навчання. Заряджання обладнання. Робота з опціями оптичного позиціонування та лазерного визначення висоти. Калібрування контролера. Калібрування гіроскопа квадрокоптера. Повторне прив'язування конролера до квадрокоптера.
Підвищення кваліфікації педагогічних працівників, отримання знань по використанню сучасних технічних засобів навчання.
Вивчення FPV-пілотування за допомогою комп'ютерного симулятора польотів та реальних мікродронів є хорошим стартом для тих, хто прагне набути відповідні навички. Використання такого навчання в школах чи гуртках допомагає визначитись та підготуватись до сучасних професій. FPV-пілотування стає важливою навичкою в багатьох галузях: і воєнних, і цивільних, особливо в сферах логістики, аграрних технологій, будівництва та рятувальних операцій. Використання симуляторів і тренувальних дронів дозволяє безпечно відпрацьовувати навички, що згодом використовуються для роботи з реальними пристроями.
Пройшовши курс, ви дізнаєтесь про:
-основи термінології та класифікації БпЛА
-обладнання для навчання FPV-пілотуванню, правила роботи із ним та особлвості його експлуатації
-використання програмного забезпечення для симуляції польотів на прикладі програми VelociDrone
Курс складається з відеолекцій та тестів для перевірки знань. Сертифікат про підвищення кваліфікації встановленого зразка можна отримати за умови вивчення всіх матеріалів, передбачених програмою курсу, та успішного складання тестів.