МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ І ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ВЧИТЕЛЬСТВА — ДЛЯ УКРАЇНИ
Мета семінару: ознайомитися з провідними міжнародними моделями та практиками педагогічної освіти (Initial Teacher Education, ITE) та безперервного професійного розвитку (Continuous Professional Learning, CPL), релевантними для українського контексту; глибше зрозуміти виклики, з якими стикається система професійного розвитку вчительства в умовах війни в Україні; сформувати засади бачення майбутнього педагогічної освіти і професійного розвитку вчительства в Україні, враховуючи як нинішні виклики й можливості країни, так і висновки з міжнародного досвіду.

Subject of advanced training:
Громадська організація «ЕдКемп Україна»Developers / Program Developments:
Комітет Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, Міністерство освіти і науки України, ГО «ЕдКемп Україна», Академія вчительства при Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна, у співпраці з Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) за підтримки GIZ Civil Peace Service Ukraine (Громадська служба миру — GIZ Україна).Main train directions:
- психолого-фізіологічні особливості здобувачів освіти певного віку, основи андрагогіки
- розвиток професійних компетентностей (знання навчального предмета, фахових методик, технологій)
- розвиток управлінської компетентності (для керівників закладів освіти, науково-методичних установ та їхніх заступників)
Qualification form:
- очна
Qualification types:
- семінари (навчання за програмами підвищення кваліфікації)
Target audiences:
- Усі
List of common competencies:
- Громадянські та соціальні компетентності
- Інноваційна компетентність
- Лідерська компетентність
- Навчання впродовж життя
List of professional competencies:
- Other: навчання протягом життя
Спеціально до семінару ОЕСР підготувала аналітичний документ, довкола якого буде організовано обговорення.
У ньому узагальнено ключові міркування з оглядів і досліджень ОЕСР, а також представлено добірку міжнародних практик, що можуть бути корисними для України.
Після семінару українське експертне коло підготує огляд українського контексту, поточної ситуації та викликів разом із напрацюваннями цього семінару та окремими рекомендаціями щодо політичних рішень для впровадження змін у сферах педагогічної освіти і професійного розвитку вчительства в Україні.
Протягом двох днів події запрошені міжнародні експерти і експертки презентуватимуть успішні приклади функціонування педагогічної освіти, підвищення кваліфікації та структуру вчительської кар’єри у своїх країнах. Під час сесій учасницьке коло зможе поставити додаткові прикладні запитання спікеркам і спікерам та обговорити
презентовані кейси з погляду потенційної адаптації і впровадження в українському контексті.
Зустріч організована як гібридна подія з переважно віртуальним приєднанням міжнародних учасниць і учасників. Сесії семінару будуть доступні у записі, презентаційні частини можуть бути викладені у відкритий доступ. Такі сесії будуть відповідно позначені в програмі.
Подія відбуватиметься українською й англійською мовами з перекладом.
Покликання на програму семінару українською Перейти за покликанням
Документ «Професійне навчання вчительства: засади візії майбутнього» Перейти за покликанням
Учасницьке коло події ознайомиться з провідними міжнародними моделями та практиками педагогічної освіти та безперервного професійного розвитку, релевантними для українського контексту; обговорить виклики, з якими стикається система професійного розвитку вчительства в умовах війни в Україні; сформує засади бачення майбутнього педагогічної освіти і професійного розвитку вчительства в Україні, враховуючи як нинішні виклики й можливості країни, так і висновки з міжнародного досвіду.
Програма є закритою. У семінарі можуть взяти участь лише попередньо зареєстровані особи.