Онлайн-інтенсив для вчительок і вчителів образотворчого мистецтва початкової та середньої школи
Представлення та популяризація інноваційних методик викладання візуального мистецтва, які дозволять отримати теоретичні та практичні навички для урізноманітнення процесу викладання.
Subject of advanced training:
Громадська організація «ЕдКемп Україна»Developers / Program Developments:
PinchukArtCentre (БО Благодійний Фонд Віктора Пінчука «Сучасне мистецтво в Україні»), Фонд розвитку та підтримки молодого мистецтва України Слави Фролової, ГО «ЕдКемп Україна»Main train directions:
- емоційно-етична компетентність
- інклюзивна компетентність, створення безпечного та інклюзивного освітнього середовища, особливості (специфіка) інклюзивного навчання, забезпечення додаткової підтримки в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами
- розвиток професійних компетентностей (знання навчального предмета, фахових методик, технологій)
Qualification form:
- онлайн-навчання
Qualification types:
- практико-орієнтований курс (навчання за програмами підвищення кваліфікації)
Target audiences:
- Other: Вчителі і вчительки образотворчого мистецтва початкової та середньої школи
List of common competencies:
- Емоційно-етична компетентність
- Забезпечення додаткової підтримки в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами
- Здоров’язбережувальна компетентність
- Інклюзивна компетентність, створення безпечного та інклюзивного освітнього середовища, особливості (специфіка) інклюзивного навчання
- Культурна компетентність
- Навчання впродовж життя
- Професійні компетентності галузевого спрямування
Common competencies of teachers according to the professional standard:
- ЗК.02. Здатність до міжособистісної взаємодії, роботи в команді, спілкування з представниками інших професійних груп різного рівня (соціальна компетентність)
- ЗК.03. Здатність виявляти повагу та цінувати українську національну культуру, багатоманітність і мультикультурність у суспільстві; здатність до вираження національної культурної ідентичності, творчого самовираження (культурна компетентність)
- ЗК.05. Здатність до генерування нових ідей, виявлення та розв’язання проблем, ініціативності та підприємливості (підприємницька компетентність)
List of professional competencies:
- Мистецтво (образотворче)
Professional competencies of teachers according to the professional standard:
- А2.4. Здатність добирати і використовувати сучасні та ефективні методики і технології навчання, виховання і розвитку учнів
- А2.7. Здатність формувати ціннісні ставлення в учнів
- Б1.2. Здатність використовувати стратегії роботи з учнями, які сприяють розвитку їхньої позитивної самооцінки, я-ідентичності
- Б2.1. Здатність усвідомлювати особисті відчуття, почуття та емоції, потреби, керувати власними емоційними станами
- В1.2. Здатність до педагогічної підтримки осіб з особливими освітніми потребами
- В1.3. Здатність забезпечувати в освітньому середовищі сприятливі умови для кожного учня, залежно від його індивідуальних потреб, можливостей, здібностей та інтересів
- В2.1. Здатність організовувати безпечне освітнє середовище, використовувати здоров’язбережувальні технології під час освітнього процесу
Понеділок, 9 жовтня 2023
Лекція Олексія Малиха «Мова мистецтва»
Під час лекції Олексій Малих розповість про свою авторську програму викладання «Мова мистецтва», у фокусі якої кольорознавство та робота з образами. Художник поділіться своїм досвідом та методикою викладання.
Про лектора: Олексій Малих — український художник, в основі практики якого живопис, об'єкти та інсталяції. Його роботи активно експонуються з 1989 року. Куратор, засновник художньої студії «13-й поверх», в якій викладає образотворче мистецтво за власною програмою.
Лекція Слави Фролової «Навіщо викладати дітям мистецтво?»
Під час лекції учасники дізнаються, в чому полягає цінність культурної і художньої освіти, чому педагогу важливо про це пам'ятати та яким чином можна компенсувати дефіцит цієї освіти в нашій країні на рівні спілкування вчитель-дитина-батьки.
Про лекторку: Слава Фролова – засновниця Фонду розвитку та підтримки молодого мистецтва України, авторка культурно-соціального проекту «Арт-Пікнік», культурної програми «WallFall».
Вівторок 10 жовтня 2023
Лекція Єгора Анцигіна «Партисипативні практики в школі»
Під час лекції мова піде про мистецтво взаємодії, або партисипативне мистецтво: учасники інтенсиву дізнаються про те, яким чином глядач стає повноправним учасником подій та співавтором твору, та як вибудовується діалог глядача та митця. Також лектором будуть запропоновані варіанти реалізації партисипативних проєктів в умовах дитячих колективів.
Про лектора: Єгор Анцигін – художник, куратор, викладач.
Лекція Ксенії Малих «Мистецтво як спосіб мислення»
Лекторка познайомить учасників та учаниць з основами сучасного мистецтва, та розповість про методи викладання, які базуються на розвитку критичного, аналітичного та образного мислення.
Про лекторку: Ксенія Малих – кураторка, дослідниця сучасного мистецтва, керівниця «Дослідницької платформи» PinchukArtCentre, викладачка курсу про сучасне мистецтво у школі «Майбутні».
Середа, 11 жовтня 2023
Лекція Ольги Шишлової «Чи є аутсайдери в мистецтві?»
Під час лекції учасники та учасниці дізнаються про те, що таке «аутсайдерарт» та як формувалось саме поняття та складався дискурс навколо нього.
Про лекторку: Ольга Шишлова — психологиня, арттерапевтка, членкиня правління БФ “Асоціація батьків дітей з аутизмом”, авторка та ведуча освітніх програм для дітей та підлітків з інвалідністю в PinchukArtCentre. У 2020 році проводила уроки з курсу мистецтво для початкової школи в рамках Всеукраїнської школи онлайн.
Лекція Маріанни Актаєвої “Булінг у школі. Толерантність – нуль”
Під час лекції Маріанна Актаєва поговорить про різницю булінгу і конфлікту, де закінчується відповідальність вчителя і починається відповідальність батьків та як подолати булінг.
Про лекторку: Маріанна Актаєва – кандидатка психологічних наук, більше 5 років в шкільній психології. Керівниця формаційного напряму MRIYDIY Project school, старша викладачка Київського університету імені Бориса Грінченка.
Четвер, 12 жовтня 2023
Лекція Лори Літковської «Первісне мистецтво»
Під час лекції Лора Ліковська представить свій підхід до викладання та поділиться своїми порадами, як розкрити тему зі шкільної програми у цікавому форматі. Лекторка запропонує дослідити тему первісного мистецтва та вибудувати паралелі між минулим та сучасністю, аби передати тему у достіній формі та наблизити її до досвіду дитини.
Про лекторку: Лора Літковська – артедукаторка, художниця, татуерка, тяжіє до інтуїтивно-експресивного мистецтва і наївної творчості як способу самопізнання та проявлення.
Лекція Маріанни Актаєвої «Вчитель і тривога? Вихід знайдено!»
Учасниці та учасники дізнаються про техніки самозарадності, лекторка поділиться практиками, що допоможуть справлятися із тривогою, а також поговорить про те, як допомогти дітям не втрачати мотивацію.
Про лекторку: Маріанна Актаєва – кандидатка психологічних наук, більше 5 років в шкільній психології. Керівниця формаційного напряму MRIYDIY Project school, старша викладачка Київського університету імені Бориса Грінченка.
П’ятниця, 13 жовтня 2023
Воркшоп Наталії Даценко «Крафт-театр: Інтерактивна фантазія-казка»
Під час зустрічі Наталія Даценко запропонує учасникам та учасницям переміститись усередину театрального процесу – отримати власний артистичний, режисерський, художній досвід. Педагоги дізнаються, як створити героїв та декорації із простих матеріалів, як потім оживити такий театр та що необхідно, щоб зробити свій спектакль інтерактивним.
Про лекторку: Наталія Даценко – режисерка, акторка крафт-театру «АртБагаж», арт-педагогиня.
Субота, 14 жовтня 2023
Лекція Ольги Шишлової «Робота з тривожністю, інструментарій роботи з дітьми з ментальною інвалідністю»
Під час лекції учасники ознайомляться із методиками роботи з дітьми з інвалідністю в рамках курсу образотворчого мистецтва з врахуванням умов війни, дізнаються, як краще взаємодіяти з батьками, однокласниками та з самою дитиною з інвалідністю.
Про лекторку:
Ольга Шишлова — психологиня, арттерапевтка, членкиня правління БФ «Асоціація батьків дітей з аутизмом», авторка та ведуча освітніх програм для дітей та підлітків з інвалідністю в PinchukArtCentre. У 2020 році проводила уроки з курсу мистецтво для початкової школи в рамках Всеукраїнської школи онлайн.
Фінальна зустріч-рефлексія з Ольгою Шишловою та Славою Фроловою
Обмін досвідом, співставлення очікувань, цілей та результатів.
Учасники й учасниці програми опанують теоретичні та практичні навички для урізноманітнення процесу викладання образотворчого мистецтва, познайомляться з авторами новітніх освітніх методик, прослухають лекції провідних арттерапевтів та викладачів мистецтва, отримають підтримку психологів, а також матимуть можливість долучитись до онлайн-обговорень з лекторами інтенсиву.
Дата | Тема і зміст | Форма роботи | Кількість годин |
Понеділок
9 жовтня 2023
11:00 | Лекція Олексія Малиха «Мова мистецтва»
| Відео-лекція
| 1 година |
Понеділок
9 жовтня 2023
17:00 | Лекція Слави Фролової «Навіщо викладати дітям мистецтво?»
| Вебінар (1 година) та сесія запитань-відповідей (30 хв) (Zoom) | 1,5 год
|
Вівторок
10 жовтня 2023
11:00 | Лекція Єгора Анцигіна «Партисипативні практики в школі»
| Відео-лекція
| 0,5 год |
Вівторок
10 жовтня 2023
17:00 | Лекція Ксенії Малих «Мистецтво як спосіб мислення»
| Вебінар (1 година) та сесія запитань-відповідей (30 хв) (Zoom) | 1,5 год
|
Середа
11 жовтня 2023
11:00 | Лекція Ольги Шишлової «Чи є аутсайдери в мистецтві?»
| Відео-лекція
| 0,5 год |
Середа
11 жовтня 2023
17:00
| Лекція Маріанни Актаєвої “Булінг у школі. Толерантність – нуль”
| Вебінар (1 година) та сесія запитань-відповідей (30 хв) (Zoom) | 1,5 год
|
Четвер
12 жовтня 2023
11:00 | Лекція Лори Літковської «Первісне мистецтво»
| Відео-лекція
| 1 год |
Четвер
12 жовтня 2023
17:00
| Лекція Маріанни Актаєвої «Вчитель і тривога? Вихід знайдено!»
| Вебінар (1 година) та сесія запитань-відповідей (30 хв) (Zoom) | 1,5 год
|
П’ятниця
13 жовтня 2023
17:00
| Воркшоп Наталії Даценко «Крафт-театр: Інтерактивна фантазія-казка»
| Вебінар (1 година) та сесія запитань-відповідей (30 хв) (Zoom) | 1,5 год
|
Субота
14 жовтня 2023
11:00 | Лекція Ольги Шишлової «Робота з тривожністю, інструментарій роботи з дітьми з ментальною інвалідністю»
| Вебінар (1 година) та сесія запитань-відповідей (30 хв) (Zoom) | 1,5 год
|
Субота
14 жовтня 2023
13:00 | Фінальна зустріч-рефлексія з Ольгою Шишловою та Славою Фроловою
| Вебінар (1, 5 години) (Zoom) | 1,5 год
|