Про платформу
Що таке EdWay
EdWay — це Ваш освітній компаньйон, компас на освітніх шляхах зростання, завжди готовий надати цифрову та інформаційно-технологічну підтримку в процесі підвищення кваліфікації педагогічних працівників/-иць.
А ще це дім, під дахом якого зможуть зібратися всі, хто прагнуть розвитку української освіти: ті, хто надають освітні послуги у сфері підвищення кваліфікації, і ті, кому ці послуги потрібні.
Національна платформа можливостей професійного розвитку педагогічних працівників «EdWay» (Платформа) — це інформаційний ресурс, призначений для взаємодії між
суб’єктами надання освітніх послуг з підвищення кваліфікації
і педагогічними працівниками (посади, визначені постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 № 963),
а також для центрів професійного розвитку педагогічних працівників, закладів освіти, органів управління освітою різного рівня, науково-педагогічних працівників, батьківства, територіальних управлінь й експертного кола Державної служби якості освіти, представників/-ць Служби освітнього омбудсмена —
тут усі охочі можуть знаходити і пропонувати будь-які можливості підвищення кваліфікації!
Як виникла ідея
Ідея створення платформи народилася ще у 2016 році, коли розроблялася Концепція реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року».
У ній ідеться про свободу вибору вчительства: педагоги можуть підвищувати кваліфікацію за державні кошти в усіх суб’єктів підвищення кваліфікації. Нагадаємо, що відповідно до п. 2 статті 59 Закону України «Про освіту» це не лише державні, а й інші суб’єкти освітньої діяльності, а також фізичні і юридичні особи.
Є лише дві вимоги до педагогічних працівників:
- за п’ять років підвищення кваліфікації має становити не менше як 150 годин;
- навчання має відбуватись щорічно.
А щоб освітянам було зручно реалізувати свою свободу вибору і враховуючи, що державні установи виконавчої влади в галузі освіти не мають права створювати певні рекомендовані переліки чи надавати особливих переваг будь-кому із суб’єктів підвищення кваліфікації, то ідея створення такого спільного для всіх, прозорого та відкритого простору була цілком логічною.
Як платформа узгоджується з державною освітньою політикою
Платформа працює у масштабах і на рівні цілої країни, відповідає державній освітній політиці (постанова Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 800 «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників», зі змінами, внесеними постановою № 1133), включена до плану дій цифровізації на державному рівні (https://plan2.diia.gov.ua/projects), розроблена спільно з відповідними національними інституціями та розрахована на українських освітян. На цій платформі, за власним бажанням, також можуть бути представлені всі надавачі освітніх послуг у сфері підвищення кваліфікації педагогічних працівників.
Саме тому вона є національною — місцем зустрічі для всіх зацікавлених осіб у масштабах України.
Місія Платформи — крім цифрової підтримки — розбудова партнерського середовища та конкурентних умов для розвитку ринку можливостей підвищення кваліфікації на засадах: рівності, взаємоповаги, прозорості, підзвітності, відповідності державній освітній політиці.
Реєстрація і весь функціонал платформи безкоштовні для всіх користувацьких груп.
Суб’єкти підвищення кваліфікації можуть розміщувати на платформі інформацію як про свої безкоштовні, так і про платні програми підвищення кваліфікації і стажування.
Ким створювалася ця платформа
Розробники
- Громадська організація «ЕдКемп Україна»
- ТОВ «Прозорі рішення»
Реалізується за підтримки
- Міжнародний фонд «Відродження»
- Комітет Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій
Інституційні партнери
- Державна установа «Український інститут розвитку освіти»
- Державна служба якості освіти України
- Служба освітнього омбудсмена
- Державна наукова установа «Інститут освітньої аналітики»
Перед реєстрацією на Платформі необхідно обов’язково ознайомитися із Політикою приватності та Умовами використання.