КОМУНАЛЬНА УСТАНОВА "ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ" ГОЩАНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
Центр створений з метою сприяння професійному розвитку педагогічних працівників закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти, КУ «Інклюзивно-ресурсний центр»

- Коток Ольга Василівна
Центр створений з метою сприяння професійному розвитку педагогічних працівників закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти, КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» (далі – педагогічні працівники).
Відповідно до поставленої мети, основними завданнями Центру є:
Надання консультативної підтримки педагогічним працівникам з питань планування та визначення траєкторії їхнього професійного розвитку, проведення супервізії, розроблення внутрішніх документів закладу освіти, освітніх програм, навчальних програм з навчальних предметів (інтегрованих курсів), а також особливостей організації освітнього процесу у закладах освіти за різними формами здобуття освіти, у тому числі з використанням технологій дистанційного навчання.
Професійна підтримка педагогічних працівників з питань упровадження компетентнісного, особистісно орієнтованого, діяльнісного, інклюзивного підходів до навчання здобувачів освіти, експериментальної та інноваційної діяльності, нових освітніх технологій.
Сприяння професійному зростанню педагогічних працівників, зокрема шляхом:
- координації діяльності професійних спільнот педагогічних працівників (методичних об'єднань, творчих груп тощо);
- узагальнення та поширення інформації з питань професійного розвитку педагогічних працівників;
- формування баз даних програм підвищення кваліфікації, інших джерел інформації (вебресурсів), необхідних для професійного розвитку педагогічних працівників та розміщення посилань на них на вебсайті Центру.
Надання психологічної підтримки педагогічним працівникам.
Взаємодія та співпраця з місцевими органами виконавчої влади, органами та установами забезпечення якості освіти, закладами загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти, інклюзивно-ресурсними центрами, вищими закладами освіти, міжнародними та громадськими установами та організаціями, засобами масової інформації з питань діяльності Центру.
News
See all
КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Гощанської селищної ради та Рівненським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти 27 вересня 2023 року провели тренінг для вчителів хімії Гощанської громади «Сучасний урок хімії в контексті компетентнісної освіти».
Учасники заходу актуалізували знання щодо нових форм проведення уроку хімії, особливостей його організації та формування нових професійних навичок учителя нової української школи (проєктування, моделювання, конструювання). Акцентовано увагу педагогів на необхідності використання контекстних задач, як одного із визначальних засобів реалізації компетентнісного підходу.
Дякуємо спікеру - Галині Нестерук, методистці кабінету інформаційних комунікацій та видавничої діяльності Рівненського ОІППО за співпрацю та педагогам громади за творчість, креативність та бажання професійно зростати!

- О. Коток
- 57

Сьогодні арсенал традиційних методик навчання в освітньому процесі початкової школи є креативним та дієвим. Особливу популярність та широке використання має методика компетентнісного навчання «Шість цеглинок». Це зумовлено тим, що конструктор LEGO DUPLO володіє великим діапазоном можливостей.
Тому зрозумілою є зацікавленість вчителів Гощанської громади до застосування цієї методики на уроках з учнями початкової школи.
19 вересня 2023 року Центром професійного розвитку педагогічних працівників та Рівненським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти організовано та проведено тренінг «Можливості методики «Шість цеглинок» у реалізації Державного стандарту початкової освіти».
Педагоги впродовж заходу виконували завдання, гралися, працювали в групах, парах тощо. І постійно акцентувалася увага на питанні - чого діти навчаються за цією методикою? Спільно знаходили відповіді, адже коли діти залучені до виконання завдань у грі — вони розвивають:
• Мовленнєві вміння описувати детально свої дії, надавати чіткі та зрозумілі інструкції, пояснювати свої міркування, розповідати історії, які допомагають спілкуватися з іншими і виражати власні думки.
• Уміння вирішувати проблемні завдання, що включає в себе вміння зосередитись і запам’ятати завдання, вміння ставити цілі і розробляти план дій, уміння творчо мислити і розмірковувати над тим, що і як робити.
• Уміння співпрацювати, що виражається у вмінні працювати в парах чи групах, умінні ділитися матеріалами, вмінні вчитися у своїх однолітків, дослухаючись до їхніх ідей та пропозицій, умінні розподіляти ролі та обов’язки.
Отож, дана методика покликана сприяти не лише розвитку компетентностей учнів початкової школи, а й становленню педагога нової школи, який прагне відійти від педагогіки однієї правильної відповіді. Цей інструмент надає можливість і простір педагогові змінити роль педагога-
виконавця на педагога-дизайнера.
Спікерка зустрічі – Олена Кузьмін, завідувачка кабінету освітнього адміністрування Рівненського ОІППО.
- О. Коток
- 58

7 серпня. Гоща. Дощова погода, але сонячна й тепла зустріч освітян Гощанської громади із Ганна Бут. Радіємо, що педагогів, які побажали зустрітися і поспілкуватися із учителькою з Мелітополя виявилося чимало.
То хто така Ганна Бут? Учителька Мелітопольського аграрного ліцею. А ще ця дивовижна жінка -
лауреатка премії Global Teacher Prize Ukraine;
лауреатка премії "Національна легенда України";
волонтерка ГО "Тенета".
Пані Ганна поділилася своєю історією успіху, а також досвідом участі у Global Teacher Prize Ukraine. Це надихає! А також за допомогою онлайн-сервісу Kahoot ознайомилися із умовами участі у відповідному конкурсі.
Тому всупереч обставинам #вчителіважливі.
Дякуємо пані Ганні Бут за зустріч із освітянами Гощанщини, за натхнення, а кожному учаснику - за присутність і донати!
- О. Коток
- 93