Цифрова компетентність стає дедалі важливішою в сучасному світі, де цифрові технології є важливою складовою професійної сфери та життя загалом. Цифрова компетентність означає опанування навичками використання цифрових технологій та розуміння їх впливу на суспільство.
Підвищення цифрової компетентності може сприяти підвищенню якості навчання. Вчителі/-ки можуть використовувати цифрові технології для створення цікавих та інтерактивних уроків, які залучають учнів / учениць Нової української школи до процесу навчання. Крім того, діти очікують, що їхні вчителі/-ки матимуть цифрові навички, які повністю забезпечують їм ефективне навчання та можуть допомогти у розвитку навичок, які не можна здобути традиційними методами навчання.
Пропонуємо Вам добірку програм підвищення кваліфікації, представлених на EdWay різними суб'єктами підвищення кваліфікації, які будуть доступні у червні–липні, напрям підвищення кваліфікації — цифрова компетентність. Ось деякі з них:
- SMART TEACH. Інтерактивне робоче місце вчителя — про удосконалення професійних компетентностей, актуалізацію і поглиблення знань та вмінь, розвиток творчого мислення, формування загальної культури, сучасних підходів до професійної діяльності; використання сучасних технічних засобів навчання — https://edway.in.ua/uk/mpk/350/detail/.
- Створюємо Instagram-сторінку історичного діяча: майстер-клас для вчителів історії — про розкриття дидактичного потенціалу соціальних мереж; показати шляхи їх інтеграції в освітній процес через розробку Instagram-профілів історичних діячів; подолати упередження щодо соціальних мереж — https://edway.in.ua/uk/mpk/227/detail/.
- LABDISC. Цифрова науково-дослідна лабораторія — опанування та впровадження в освітній процес новітніх досягнень науки й технологій, перспективного педагогічного досвіду; використання сучасних технічних засобів навчання — https://edway.in.ua/uk/mpk/419/detail/.
- Використання електронної платформи Human у навчальному процесі — ознайомлення з функціоналом електронної платформи Human, особливостями ведення електронних журналів та заповнення щоденників і наповнення календарним плануванням — https://edway.in.ua/uk/mpk/545/detail/.
- Особливості будови та принципи роботи документ-камери — https://edway.in.ua/uk/mpk/420/detail/.
- Використання онлайн-сервісів для дистанційного навчання — ознайомити освітян із практичними кейсами використання інноваційних інструментів — https://edway.in.ua/uk/mpk/122/detail/.
- Як створювати та використовувати уроки у відеоформаті — https://edway.in.ua/uk/mpk/341/detail/.
- Інструменти для дистанційного навчання + штучний інтелект — можливості платформ, що допомагають організувати якісне та цікаве для учнів навчання. Використання штучного інтелекту на уроках — https://edway.in.ua/uk/mpk/599/detail/.